Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zarzuty w sprawie pobicia policjanta

Data publikacji 23.02.2010

Zarzuty pobicia usłyszało wczoraj w prokuraturze kolejnych sześciu młodych ludzi z powiatu lipnowskiego. To ciąg dalszy sprawy związanej z atakiem na policjanta po służbie, do jakiego doszło w piątkowy wieczór w Sobowie, gm. Brudzeń Duży.

Przypomnijmy, że w tej sprawie łącznie zatrzymanych zostało 12 osób. Dwaj nieletni, 16-latkowie, osadzeni zostali w policyjnej izbie dziecka. Dziesięciu pozostałych zatrzymanych to dorośli, najstarszy ma 25 lat, czterech z nich zarzuty prokuratorskie pobicia i rozboju usłyszało już w sobotę, a w niedzielę sąd wysłał ich do aresztu śledczego na miesiąc.

Wczoraj do prokuratury zostało dowiezionych sześciu młodych mężczyzn, wszystkim przedstawiono zarzut pobicia. Prawdopodobne jest wystąpienie także wobec nich o zastosowanie aresztu tymczasowego.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że jeden z nieletnich nie brał udziału w pobiciu i złożył zeznania jako świadek, drugi natomiast jest sprawcą czynu karalnego i materiały w jego sprawie zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony