Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast litów dostali papier

Data publikacji 10.01.2007

Policjanci poszukują oszusta i przestrzegają przed "super" okazjami. Na "złotym" interesie dwaj Litwini stracili wczoraj w Suwałkach prawie 180 tys. zł. Tak zakończyła się okazyjna wymiana euro na lity.

Wczoraj po południu dwaj młodzi Litwini chcąc wymienić euro na lity skorzystali ze sprawdzonego ich zdaniem kontaktu. Po południu zadzwonili do mężczyzny, z którym już wcześniej kilkakrotnie robili podobne interesy. Tym razem mieli do sprzedania rekordową kwotę 45 tys. euro. Na wymianę umówili się na parkingu przed jednym z miejscowych supermarketów. Tak jak przy poprzednich transakcjach mężczyzna zaoferował im atrakcyjny przelicznik, znacznie przewyższający oferowany w kantorach. Za przekazane w samochodzie euro otrzymali – jak im się wydawało – potężny zwój 166,5 tys. litów opakowany w foliową torebkę. Gdy nabywca europejskiej waluty pożegnał się i opuścił auto, Litwini ponownie przeliczyli pieniądze. Z przerażeniem i niedowierzaniem stwierdzili, że zostali oszukani. W torebce zamiast spodziewanych tysięcy litów znaleźli równo pocięty papier owinięty w dwa 500-litowe banknoty. Okazało się, że od tego momentu telefon ich kontrahenta milczy i wszelki ślad po nim zaginął. Pokrzywdzeni o całym zdarzeniu powiadomili Policję.

Prowadzący sprawę funkcjonariusze z Suwałk podejrzewają, że oszukanych w identyczny sposób może być więcej. Wszystkich, którzy w podobnych okolicznościach stali się ofiarą przestępstwa prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Suwałkach.
Powrót na górę strony