Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pięć kolejnych osób aresztowanych – cd. sprawy pobicia policjanta

Data publikacji 24.02.2010

Kolejnych pięciu podejrzanych o pobicie płockiego policjanta, decyzją sądu trafiło dziś do aresztu. Zarzuty w tej sprawie usłyszało w sumie 10 młodych ludzi, nieletnim zaś zajmie się sąd rodzinny.

Przypomnijmy – do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w Sobowie. Płockiego policjanta, który po służbie jechał przez Sobowo w gm. Brudzeń Duży, zaatakowała, pobiła i skopała grupa młodzieży z pow. lipnowskiego. We współpracy z policjantami z Lipna i Dobrzynia nad Wisłą zatrzymano do niedzieli łącznie 12 osób, w tym dwóch nieletnich. Najstarszy mężczyzna ma 25 lat.

Jeszcze w sobotę czterech młodych ludzi usłyszało w płockiej prokuraturze zarzuty, a w niedzielę sąd zastosował wobec nich sankcje – areszt tymczasowy na okres jednego miesiąca. Wczoraj zarzuty usłyszało sześciu dorosłych.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że jeden z nieletnich nie brał udziału w pobiciu i złożył zeznania jako świadek, drugi natomiast jest sprawcą czynu karalnego i materiały w jego sprawie zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

Dzisiaj pięć osób spotkało się z sędzią, który zadecydował o miesięcznym areszcie dla każdego.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony