Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci poszukują sprawców napadu na agencję bankową

Data publikacji 24.02.2010

Lubelscy policjanci na podstawie zeznań świadków sporządzili już portrety pamięciowe sprawców napadu na agencję jednego z banków. Do zdarzenia doszło w miniony piątek przy ul. Bursztynowej w Lublinie. Napastnicy mieli nałożone kominiarkami i ciemne okulary, w rękach trzymali przedmioty przypominające broń. Do wszystkich osób, które być może były świadkami tego zdarzenia, bądź rozpoznają widniejących na portretach mężczyzn, zwracamy się z apelem o kontakt z Policją.

Policyjni eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego sporządzili już portrety pamięciowe sprawców napadu na agencję bankową. Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Kilka minut przed godz. 17: 00 do banku przy ul. Bursztynowej w Lublinie weszli zamaskowani kominiarkami sprawcy, mieli także założone ciemne okulary. Bandyci trzymali w rękach przedmioty przypominający broń krótką. Od jednej z pracownic agencji zażądali pieniędzy. W obawie o własne życie kobieta wydała im pieniądze. Sprawcy zbiegli w stronę osiedla, zabierając ze sobą ponad 10 tys. zł.

Lubelscy policjanci poszukują trzech sprawców napadu. Na podstawie zeznań świadków, którzy tego dnia widzieli w okolicach agencji trzech nieznajomych mężczyzn sporządzone zostały ich portrety pamięciowe.

Jeden z nich miał około 38-39 lat, wzrost około 175-180 cm, szczupłej budowy ciała, oczy ciemnozielone, twarz „dziobata" ( blizny po trądziku), wystające kości policzkowe, karnacja jasna. Twarz bez zarostu, nos długi, włosy koloru ciemny blond, krótkie z bakami. Ubrany był w ciemna kurtkę i dżinsowe ciemne spodnie. Na głowie miał czarną płócienną czapkę typu militarnego z daszkiem.

Drugi z mężczyzn ma około 28-30 lat, 180 cm, szczupłej budowy ciała. Twarz owalna, bez zarostu, karnacja jasna, ubrany w czarną kurtkę ( wiatrówkę), czarną bluzę z kapturem, spodnie dresowe koloru ciemnego, ciemne buty sportowe. Miał na twarzy okulary przeciwsłoneczne.

Kolejny z nich ma około 25 lat, około 176 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała, twarz okrągła, jasna karnacja, włosy półdługie, ( zakrywające uszy do polowy) koloru ciemny blond. Na twarzy miał także okulary przeciwsłoneczne. Ubrany był w ciemną kurtkę z kapturem.

Zwracamy się z apelem do wszystkich osób, które być może były świadkami tego zdarzenia bądź rozpoznają mężczyzn widniejących na portretach. Wszelkie informacje można zgłaszać pod nr tel. 0-81 535-53-12, 535-58-65, a także na numer pogotowia policyjnego. Zapewniamy anonimowość.

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony