Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli elektronarzędzia warte 25 tys. zł

Data publikacji 25.02.2010

Policjanci z Leska zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy poprzedniej nocy włamali się do magazynu na budowie stacji uzdatniania wody. Sprawcy ukradli narzędzia wartości 25 tys. zł. Skradziony sprzęt odzyskano. Mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia.

W nocy z 23 na 24 lutego br. w miejscowości Zawóz złodzieje wyłamali drzwi magazynu na terenie budowy stacji uzdatniania wody. Skradli kosztowne narzędzia budowlane o łącznej wartości około 25 tys. zł. Policjanci komendy powiatowej z Leska w toku prowadzonych czynności ustalili, jakim samochodem mogli poruszać się prawdopodobni sprawcy. Na terenie całego powiatu zostały zarządzone poszukiwania.

Wczoraj około godz. 15:10 w Lesku patrol ruchu drogowego zauważył pojazd podobny do opisywanego. Zatrzymaną toyotą podróżowało trzech młodych mieszkańców Terki. W bagażniku samochodu policjanci znaleźli narzędzia, które kierownik budowy rozpoznał jako skradzione.

Spośród zatrzymanych mężczyzn tylko 19-letni kierowca był trzeźwy. 22-latek miał 2,33, a 25-latek 2,37 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy zostali umieszczeni w policyjnym areszcie.

Odpowiedzą za przestępstwo, jakim jest kradzież z włamaniem. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do 10lat.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

Powrót na górę strony