Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek terroryzował całą rodzinę

Data publikacji 25.02.2010

Sprawę chłopca prowadzą funkcjonariusze Policji z referatu nieletnich i patologii społecznej wolskiej komendy. 16-letni Marek usłyszał 16 zarzutów m.in. stosowania przemocy fizycznej i psychicznej oraz kierowania gróźb karalnych wobec członków rodziny, uszkodzenia mienia, posiadania środków odurzających oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Mundurowi skierują do sądu rodzinnego wniosek o umieszczenie go w schronisku dla nieletnich.

Marek miał przyznanego kuratora za wcześniejsze kradzieże i to kurator po otrzymaniu smsa od siostry 16-latka powiadomił Policję. Gdy mundurowi przyjechali pod wskazany adres nikt nie otworzył im drzwi, Marek tak sterroryzował rodzinę, że pomimo tego, że byli w mieszkaniu bali się otworzyć i wezwać pomocy. Wykorzystując, że Marek wyszedł z mieszkania powiadomili patrol. W chwili zatrzymywania rzucił się na policjantów z rękami. Zmowę milczenia przerwała matka chłopca, wniosek o ściganie Marka złożyła również jego babcia. Mundurowi ustalili, że 16-latek znęcał się nad rodziną od roku. Poniżał ich, a gdy nie dostawał od nich pieniędzy, bił ich pięściami.

W czasie przeszukania pomieszczeń piwnicznych funkcjonariusze znaleźli 315 g suszu roślinnego. Chłopak przyznał, że jest to jego własność. Sprawa zostanie teraz skierowana do sądu rodzinnego z wnioskiem o umieszczenie Marka w schronisku dla nieletnich.

(źródło: KSP)

 

Powrót na górę strony