Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże i włamania do samochodów

Data publikacji 25.02.2010

Policjanci z II KP w Opolu zatrzymali 30-latka, który kradł fiaty cinquecento na terenie Opola. Za kradzieże samochodów, włamania do nich i paserstwo grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności. Innego mężczyznę, który ma na swoim koncie kilka kradzieży aut, zatrzymali z kolei dolnośląscy policjanci. Skradzione auta zostały odzyskane.

Z początkiem roku policjanci z II KP w Opolu odnotowali na swoim terenie kilka kradzieży fiatów cinquecento. Do pierwszych kradzieży doszło 23 stycznia br., kiedy to z ulic Hubala i Mikołajczyka zniknęły samochody cinquecento. Kolejne auto tej samej marki skradzione zostało w nocy z 14 na 15 lutego z ulicy Hubala, następne dwa skradziono 19 lutego, jeden z ulicy Oleskiej, drugi z ulicy Mikołajczyka.

Policjanci z II KP w Opolu zajęli się sprawą. W wyniku pracy operacyjnej pionu kryminalnego już po dwóch dniach od ostatniej kradzieży zatrzymali podejrzewanego w tej sprawie mężczyznę. Okazał się nim 30 – letni mieszkaniec Opola, który już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna w drugiej połowie ubiegłego roku opuścił zakład karny.

W trakcie prowadzonych czynności Piotr B. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ponadto okazało się, że 15 lutego w Brzegu 30 – latek ukradł również nissana primere, zaś w nocy z 14 na 15 lutego włamał się do mazdy na ulicy Katowickiej w Opolu, z której ukradł komórkę i radio. Natomiast w nocy z 16 na 17 lutego na ulicy Hubala włamał się do fiata uno, skąd zabrał dokumenty. Piotrowi B. policjanci udowodnili również paserstwo.

Za czyny, których się dopuścił w warunkach recydywy, 30 – latkowi grozi teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na dwa miesiące. Dzisiaj trafił do zakładu karnego w Opolu.

(źródło: KWP w Opolu)

 

Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji i Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 32 – letniego mieszkańca Jeleniej Góry. Jak ustalili policjanci, mężczyzna ma na swoim "koncie" co najmniej trzy kradzieże aut w Jeleniej Górze. Pierwszej kradzieży dopuścił się 20 lutego 2010 roku, włamując się do busa o wartości blisko 18 tysięcy złotych. Kolejne auta ukradł w nocy z 21 na 22 i z 22 na 23 lutego. Jego łupem padł wówczas następny bus oraz samochód osobowy. Łączna wartość skradzionych pojazdów to ponad 30 tysięcy złotych. Skradzione auta policjanci odnaleźli ukryte na jednej z posesji w Jeleniej Górze.

32-latek trafił do policyjnego aresztu. Za kradzieże z włamaniem grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony