Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Afera ratuszowa cd.

Data publikacji 10.01.2007

Wczoraj policjanci z Opola zatrzymali 50-letniego obywatela Niemiec, który jest kolejnym podejrzanym w sprawie przekazania miliona złotych korzyści majątkowej jednemu z opolskich stowarzyszeń. To kolejny wątek śledztwa dotyczącego korupcji wśród byłych włodarzy Opola. Dzisiaj Klaus M. został doprowadzony do prokuratury.

8 stycznia 2007 roku 50-letni obywatel Niemiec został zatrzymany przez policjantów z Wydziału dw. z Korupcją KWP w Opolu. Do zatrzymania doszło, gdy mężczyzna próbował przekroczyć granicę polsko-niemiecką w okolicach Słubic. Najwyraźniej bardzo się spieszył, bo miejscami swym jaguarem przekraczał 180 km/h. Przy zatrzymanym zabezpieczono między innymi kilkanaście kart kredytowych oraz 30 tys. euro.

50-letniemu Klausowi M. zarzuca się, że w roku 2001 polecił przekazać jednemu z opolskich stowarzyszeń milion złotych w zamian za korzystne załatwienie sprawy związanej z interesami reprezentowanej przez niego sieci hipermarketów. 

Zatrzymanie jest kontynuacją jednego z wątków tzw. "afery ratuszowej", w której postępowanie przygotowawcze nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Opolu.
 
Poprzednie zatrzymanie, dotyczące tej samej sprawy, miało miejsce 4 grudnia 2006 roku. Wtedy to w ręce policjantów wpadł były pracownik i członek zarządu jednej z sieci hipermarketów 47-letni Maciej C.
 
Zatrzymany w poniedziałek mężczyzna pełnił ważną funkcję w zarządzie dużej sieci hipermarketów.
Powrót na górę strony