Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka nie upilnowała dziecka

Data publikacji 10.01.2007

Policjanci zatrzymali matkę, która będąc pod wpływem alkoholu nie dopilnowała swojego dziecko 1,5 dziecka. Chłopczyk, według relacji matki, ściągnął na siebie garnego z gotującym się mlekiem. Dotkliwie poparzony trafił do szpitala.

9 stycznia po godz. 23:00 dyżurny z komisariatu w Gdyni otrzymał telefon z jednego ze szpitali z informacją, że trafiło tam 1,5 roczne dziecko z ciężkimi poparzeniami ciała. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. W szpitalu zastano matkę dziecka, 19-letnią Annę P, która tłumaczyła, że dziecko ściągnęło na siebie garnek z gorącym mlekiem. Od matki dziecka wyczuwalna była woń alkoholu, po przebadaniu okazało się, że ma ok. promila alkoholu we krwi.

1,5 roczny Kacperek w stanie ciężkim leży w szpitalu, ma poparzenia lewego boku ciała tj. twarzy, ręki, w sumie ok. 20 procent powierzchni ciała. Matka dziecka została osadzona w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W mieszkaniu zatrzymanej policjanci zastali dwóch mężczyzn w wieku 38 i 39 lat, również pod wpływem alkoholu, jeden z nich miał prawie 3 promile alkoholu we krwi.

Policja wyjaśnia wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może grozić zatrzymanej nawet 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony