Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o usiłowanie zgwałcenia

Data publikacji 26.02.2010

Nawet 12 lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o usiłowanie zgwałcenia 22-letniej kobiety. Sprawca wpadł dzięki celnemu typowaniu policjantów zajmujących się sprawą. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Policjanci z Komisariatu VII w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 19-letniego mieszkańca katowickiej dzielnicy Ligota. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zgwałcenia. Napastnik oraz jego dwaj kompani zaatakowali kobietę, gdy wychodziła z bloku. Mężczyźni wciągnęli ją do piwnicy, zerwali z niej ubranie i poranili nożem. Do zgwałcenia nie doszło. Bandytów spłoszyła osoba, która weszła do budynku. Przestraszona dziewczyna pobiegła do pobliskiej apteki i zadzwoniła na Policję.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, w wyniku prowadzonych czynności ustalili rysopis sprawcy. Rozpoczęli typowania wśród osób podejrzewanych. Gromadzony przez policjantów materiał i jego szczegółowa analiza wskazały na 19-latka, jako podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Po niespełna czterech godzinach był już w rękach policjantów z Komisariatu VII. Został rozpoznany przez napadniętą kobietę.

Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić zatrzymanemu zarzut usiłowania zgwałcenia. Trafił on do policyjnego aresztu. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi dwunastoletni pobyt w więzieniu. Kompani zatrzymanego przestępcy są poszukiwani.

(źródło: KWP w Katowicach)

Powrót na górę strony