Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna rozlewnia alkoholu

Data publikacji 26.02.2010

61-letni mieszkaniec Wołomina produkował alkohol i sprzedawał go głównie stałym klientom. W swojej ofercie miał wódkę w butelkach o różnej pojemności od 0,2 l do 0,5 l. Dodatkowo można było u niego zakupić na sztuki papierosy bez polskich znaków akcyzowych. Mężczyzna już został przesłuchany, zabezpieczony alkohol przesłany do badań. Wynik badania zadecyduje o przedstawieniu mężczyźnie zarzutów z ustawy o wyrobie napojów spirytusowych.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy zainteresowali się uzyskaną informacją o nielegalnym handlu alkoholem na terenie jednej z posesji w Wołominie. Policjanci podjęli obserwację nieruchomości. Kiedy weszli do wytypowanego domu zastali tam 61-letniego Tadeusza M. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli znaczną ilość pustych butelek i nakrętek. Wszystko wskazywało na to, że dochodziło tam do nielegalnego rozlewania i sprzedaży alkoholu. Do sprzedania przygotowane były już butelki z gotowym alkoholem: 10 butelek o pojemności 0,2 litra i 10 butelek o pojemności 0,5 litra.

Mężczyzna sprzedawał wyprodukowany alkohol od kilku do kilkunastu złotych za butelkę. Nierzadko sprzedawał na kredyt, zapisując swoje transakcje w specjalnym zeszycie. Tadeusz M. oprócz alkoholu oferował też swoim klientom papierosy na sztuki. Funkcjonariusze zabezpieczyli dodatkowo 36 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Jak oświadczył mężczyzna, spirytus i papierosy kupował na bazarach.

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Teraz zabezpieczony alkohol zostanie przesłany na specjalistyczne badania celem sprawdzenia, czy nadaje się on do celów spożywczych. Wynik uzyskanych badań zadecyduje o przedstawieniu 61-letniemu Tadeuszowi M. zarzutów z ustawy o wyrobie napojów spirytusowych oraz rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych. Może mu grozić wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony