Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki, komputery, rowery...

Data publikacji 10.01.2007

Prawie pół kilograma narkotyków, pochodzące z kradzieży części komputerowe, elektronarzędzia oraz rowery znaleźli policjanci w czasie przeszukania piwnicy i jednego z mieszkań na lubelskim Czechowie. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn.

Policjanci dzięki informacji uzyskanej od funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej w poniedziałek około godz. 21:00 weszli do jednej z piwnic w bloku przy ul. Lipieńskiego. Znaleźli tam ukryte w słojach narkotyki. Z zabezpieczonej marihuany i amfetaminy można było przygotować około 2 tysięcy porcji narkotyków. W piwnicy funkcjonariusze ujawnili także duże ilości części komputerowych - płyty główne, obudowy, napędy, karty graficzne, twarde dyski, procesory, elektronarzędzia, radia, rowery i części do nich. Część z zabezpieczonych przedmiotów pochodzi z przestępstw rozboju, kradzieży i kradzieży z włamaniem, które miały miejsce nie tylko na terenie Lublina, ale też Gdańska i Raciborza. W piwnicy funkcjonariusze znaleźli także około 100 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. 

Tego samego dnia policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Lublina Piotra N. W jego mieszkaniu ujawnili kolejne części do komputerów pochodzące z kradzieży.
Dalsze policyjne ustalenia doprowadziły do zatrzymania 34-letniego Krzysztofa K. Obu mężczyznom postawiono zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przestępstwa paserstwa.

Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony