Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-letni recydywista

Data publikacji 10.01.2007

Policjanci zatrzymali 16-letniego Adama Sz., który żądał od ucznia gimnazjum 800 zł, a później ukradł mu telefon komórkowy. Zatrzymany ma na swiom koncie szereg przestępstw.

Adam Sz. najpierw zażądał od ucznia gimnazjum 800 zł za rzekomo przegrany zakład, a gdy uczeń pieniędzy nie chciał wypłacić, Sz. zaatakował go i zabrał kolejny w ciągu kilku miesięcy telefon. Poszkodowany nikomu nic nie mówił, bo bał się zemsty.
 
Policjanci zatrzymali Adama Sz. dziś przed południem i przewieźli go do policyjnej izby dziecka. Jutro sprawa 16-latka trafi do sądu rodzinnego z wnioskiem o odwieszenie zasądzonego wcześniej umieszczenia w zakładzie poprawczym. Nastolatek był już wcześniej karany. Ma na swoim koncie m.in. pobicia, wymuszania rozbójnicze, włamania kradzieże i rozboje. Trzy lata temu został zatrzymany za sprzedawanie sfałszowanych biletów do praskiego zoo, podrobił też legitymację szkolną.
 
Karą dla nieletniego było umieszczenie w zakładzie poprawczym na 3 lata w zawieszeniu. Jutro policjanci wystąpią z wnioskiem o odwieszenie kary.
Powrót na górę strony