Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

23-latka napadła i okradła mężczyznę

Data publikacji 10.01.2007

Głogowscy policjanci zatrzymali kobietę, która dokonała brutalnego rozboju na mieszkańcu Głogowa. 23-latka przewróciła 29-letnią ofiarę na ziemię, a następnie kopała po głowie i twarzy. Po pobiciu przeszukała kieszenie mężczyźnie i odeszła. Po chwili wróciła i ponownie skopała go po głowie. Tym razem zabrała mu telefon komórkowy, pieniądze i dokumenty z kartą bankomatową.

W nocy 5 stycznia oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głogowie otrzymał zgłoszenie, że na jednym ze skrzyżowań na terenie miasta został pobity 29-letni mieszkaniec Głogowa. Jak się okazało mężczyzna został napadnięty i okradziony przez nieznaną mu kobietę. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że wracając do domu z pobliskiego lokalu gastronomicznego, został przewrócony na ziemię, a następnie skopany po głowie i twarzy. Jak zeznał poszkodowany, kobieta była przy tym bardzo agresywna i zdecydowana.
 
Po pobiciu mężczyzny przeszukała mu kieszenie i odeszła. Po chwili jednak wróciła do wciąż leżącego na chodniku mężczyzny i ponownie skopała go po głowie. Tym razem zabrała mu telefon komórkowy, pieniądze, okulary i dokumenty z kartą bankomatową.
 
Powiadomieni o zdarzeniu policjanci ustalili, że pobity był pod wpływem alkoholu, co ułatwiło kobiecie napad. Został szybko zabrany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.
 
Dzięki naocznemu świadkowi ataku, policjanci ustalili rysopis kobiety. Po czterech dniach została zatrzymana w swoim mieszkaniu. Sprawczyni ma 23-lata, mieszka w Głogowie.
 
Sąd Rejonowy w Głogowie , po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, zastosował wobec zatrzymanej środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.
 
Za rozbój grozi kobiecie kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.
Powrót na górę strony