Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadów na bank i kantory w Mielcu zatrzymani

Data publikacji 28.02.2010

Policjanci mieleckiej komendy w bezpośrednim pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy skradli ze sklepu paletę ze srebrną biżuterią. To nie jedyne przestępstwa, których się dopuścili. Okazało się, że zatrzymani mają na sumieniu również kilka napadów z bronią w ręku na bank i kantory wymiany walut w Mielcu. Krótko po tym funkcjonariusze zatrzymali ich dwóch wspólników.

Od października funkcjonariusze wydziału kryminalnego mieleckiej komendy intensywnie pracowali nad sprawą napadu na bank, a następnie na kantory wymiany walut w Mielcu. Dokładne ustalenia powołanej przez komendanta grupy operacyjno-śledczej do sprawy o kryptonimie „OLSEN”, pozwoliły na wytypowanie sprawców tych napadów, którymi mogli być młodzi mężczyźni z Mielca.

W środę policjanci zatrzymali dwóch złodziei, którzy ukradli paletę ze srebrnymi łańcuszkami. Okazało się, że to właśnie oni zamieszani są w napady na bank i kantory w Mielcu. Zaraz po tym funkcjonariusze zatrzymali kolejnych dwóch sprawców biorących udział w tych przestępstwach.

Dwaj zatrzymani mężczyźni mają po 20 lat, dwaj pozostali po 25. Od środy byli przeszukiwani, przeprowadzono przeszukania w ich miejscach zamieszkania oraz wizje lokalne. Na tej podstawie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów popełnienia trzech rozbojów oraz kradzieży srebrnej biżuterii, którą w całości odzyskano. Łączna wartość zrabowanego przez nich mienia wynosi blisko 100 tys. złotych.

Decyzją sądu trzej zatrzymani mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu. Za przestępstwa, których się dopuścili, grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają czy grupa ta nie dopuściła się jeszcze innych przestępstw.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

Powrót na górę strony