Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za przemyt narkotyków

Data publikacji 01.03.2010

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na 3 miesiące dwóch mężczyzn podejrzanych o przemyt heroiny. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przywieźli z Niemiec narkotyki. W ich samochodzie policjanci znaleźli około 100 gram heroiny. W trakcie prowadzonego postępowania zatrzymanym mężczyznom udowodniono wprowadzenie do obrotu prawie pół kilograma heroiny o wartości ponad 70 tys. zł.

Zatrzymani, to dwaj mieszkańcy województwa lubuskiego znani Policji i już wcześniej karani za przestępstwa narkotykowe. Osobom przedstawiono zarzuty wprowadzania do obrotu, a także przemytu znacznej ilości środków odurzających.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za te przestępstwa karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

(źródło: KWP w Gorzowie)

Powrót na górę strony
Polska Policja