Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Arsenał ujawniony podczas pożaru

Data publikacji 02.03.2010

Za nielegalne posiadanie broni i amunicji odpowie w najbliższym czasie zatrzymany 49-letni mieszkaniec Siedlec. Nielegalny arsenał został odkryty przez policjantów i strażaków podczas gaszenia pożaru jego mieszkania. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj ok. 4.30 dyżurny komendy został powiadomiony o pożarze, który wybuchł w jednym z mieszkań znajdujących się w budynku socjalnym przy ul. Geodetów w Siedlcach. Na miejsce niezwłocznie, wspólnie z innymi służbami ratunkowymi, udali się policjanci. Dzięki błyskawicznej akcji ratunkowej nie dopuszczono do rozprzestrzenienia się pożaru na pozostałe pomieszczenia. Uczestniczący w akcji ratunkowej policjanci, wspólnie ze strażakami dokonali jednak niecodziennego odkrycia. Otóż 49-letni właściciel lokalu w specjalnej skrytce przechowywał ponad 450 sztuk amunicji różnego kalibru. Ponadto funkcjonariusze znaleźli lunetę optyczną i broń. Wszystkie te akcesoria mężczyzna posiadał nielegalnie. Znalezione przedmioty zostały zabezpieczone. Teraz śledczy będą ustalać jak mężczyzna wszedł w posiadanie zabezpieczonych przedmiotów i do jakich celów miały być one przeznaczone.

Szybka akcja Policji i Straży Pożarnej pozwoliła uniknąć tragedii. Nielegalna kolekcja amunicji mieszkańca Siedlec, mogła w każdej chwili wybuchnąć, narażając tym samym na niebezpieczeństwo pozostałych mieszkańców bloku.

Właściciela lokalu zatrzymano do wyjaśnienia. W najbliższym czasie 49-latek usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(źródło: KWP w Radomiu)

 

Powrót na górę strony