Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszowali banknoty i wprowadzali je do obiegu

Data publikacji 02.03.2010

Policjanci z Gostynia i Pępowa zatrzymali siedem osób podejrzanych o produkcję i wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy. Troje z nich zajmowało się wyrabianiem fałszywek, pozostali wprowadzali je w obieg. Za podrabianie pieniędzy i wprowadzanie ich do obrotu cztery osoby odpowiedzą przed sądem dla nieletnich, dorosłym wspólnikom grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zatrzymali siedmiu podejrzanych o produkcję i puszczanie w obieg fałszywych banknotów. Wśród zatrzymanych jest czworo nieletnich, pozostali to mężczyźni w wieku od 25 do 51 lat. Troje nieletnich drukowało banknoty o nominale 100 zł., pozostali wprowadzali je do obiegu. Fałszywkami płacili za papierosy i alkohol. Pieniądze rozmieniali w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Pępowo.

Policjanci zajmujący się sprawą zabezpieczyli podrobione banknoty, komputery, drukarki, skaner i inny sprzęt służący do produkcji falsyfikatów. Część fałszywych pieniędzy została już wprowadzona w obrót.

Za podrabianie banknotów i wprowadzanie ich do obiegu, młodzi ludzie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich. Pozostałym trzem mężczyznom grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gostyniu.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony