Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy oszust zatrzymany

Data publikacji 11.01.2007

Policjanci zatrzymali 21 – letniego mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie lub oszukanie w ciągu zaledwie kilku dni blisko 300 osób z całego kraju. Podejrzany działał na jednym z internetowych portali aukcyjnych i został zatrzymany tuż przed wyjazdem na stałe do Hiszpanii. Jak stwierdził, oszukiwał, bo pieniądze były mu potrzebne do urządzenia się w nowym kraju.

Policjanci specjalnej komórki zajmującej się zwalczaniem przestępczości internetowej Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, monitorując sieć trafili na ślad oszusta. Informacje o nim otrzymali również od administratora portalu aukcyjnego "Allegro".
 
10 stycznia 2007 r. we Wrocławiu policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania 21 – letniego podejrzanego. Mężczyzna był spakowany, miał przygotowany paszport i bilet lotniczy. Tego właśnie dnia miał wylecieć do Hiszpanii, gdzie chciał zamieszkać na stałe.
 
Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawca na jednym z portali aukcyjnych oferował do sprzedaży fikcyjny, wysokiej klasy sprzęt elektroniczny, komputerowy i telefony komórkowe o łącznej wartości 120 tys. zł. Po wpłaceniu pieniędzy za oferowane przedmioty, przez wygrywających aukcje, kontakt ze sprzedającym urywał się. Oszust, w ciągu zaledwie 6 dni usiłował lub wyłudził pieniądze od blisko 300 osób z terenu całego kraju. Straty oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 30 tys. zł.
 
Mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję m.in. za oszustwa. Jak twierdził, pieniądze wyłudzone od pokrzywdzonych miały być przeznaczone na wyjazd i pobyt w Hiszpanii. Za oszustwa, których się dopuścił odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
 
Przy tego typu oszustwach, policjanci ściśle współpracują z serwisem aukcyjnym "Allegro".
Powrót na górę strony