Usłyszeli 32 zarzuty - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszeli 32 zarzuty

Data publikacji 02.03.2010

Osiem osób tymczasowo aresztowanych i jedna objęta dozorem policyjnym - to efekt trwających ponad tydzień intensywnych działań policjantów i prokuratorów z Międzyrzecza. Kryminalni przedstawili zatrzymanym łącznie 32 zarzuty związane z przestępczością narkotykową.

Do pierwszych zatrzymań doszło 20 lutego. Policjanci pionu kryminalnego zabezpieczyli wtedy niewielką ilość środków odurzających. Podczas trwających ponad tydzień intensywnych czynności policjanci zatrzymali kolejne osoby oraz przeszukali zajmowane przez nich domy oraz pomieszczenia gospodarcze i zabezpieczyli kilka gramów amfetaminy.

Policjanci ustalili, że narkotyki przywożone były z Holandii i trafiały m.in. do młodzieży z rejonów Międzyrzecza i Bledzewa. Jedna z zatrzymanych kobiet, 18-letnia Iwona W., zajmowała się sprzedażą narkotyków, głównie w pobliżu szkół w Rzepinie i Sulęcinie. Zatrzymane osoby, w wieku od 18 do 29 lat, usłyszały łącznie 32 zarzuty, m.in. wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków oraz udzielanie innym osobom środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. To najprawdopodobniej nie koniec zatrzymań – prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Międzyrzeczu śledztwo ma charakter rozwojowy.

To kolejny sukces policjantów w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. W październiku ubiegłego roku policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Kęszycy Leśnej w swoim mieszkaniu posiada znaczne ilości środków odurzających. Kryminalni podczas przeszukania mieszkania oraz budynków gospodarczych 20-latka ujawnili wówczas około 0,5 kg suszu konopi indyjskich. To ponad 400 porcji narkotyków, które mogły trafić do międzyrzeckiej młodzieży.

(źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja