Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Data publikacji 03.03.2010

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową wrocławskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o posiadanie i handel środkami odurzającymi. Mężczyźni wpadli podczas transakcji narkotykowej. Policjanci przechwycili około 320 porcji amfetaminy, zabezpieczyli również wagę służącą do porcjowania narkotyków, młynek do mielenia marihuany oraz woreczki do pakowania środków odurzających..

Do zatrzymania doszło we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Funkcjonariusze podejrzewając, że w jednym z tamtejszych mieszkań dochodzi do handlu narkotykami, przygotowali zasadzkę. Podczas prowadzonych obserwacji do mieszkania wszedł mężczyzna. Jak się później okazało, jego celem było kupno środków odurzających.

Policjanci wkroczyli do akcji zatrzymując zarówno kupującego, jak i mężczyznę przebywającego w mieszkaniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy kupującym kilkadziesiąt porcji środka odurzającego, które przed chwilą nabył. Kolejną znacznie już większą ilość narkotyku policjanci znaleźli w mieszkaniu.

Łącznie przechwycono około 320 porcji amfetaminy. Zatrzymani, dwaj 21-letni mieszkańcy Wrocławia, trafili do policyjnego aresztu.

Za posiadanie narkotyków kara pozbawienia wolności wynosi od 3 do 8 lat. Natomiast za handel środkami odurzającymi grozi od 8 do 10 lat pozbawienia wolności
 

Powrót na górę strony
Polska Policja