Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli po pościgu

Data publikacji 04.03.2010

Policjanci z Gliwic zatrzymali po pościgu kierowcę volkswagena passata, który nie zatrzymał się do kontroli. Pirat drogowy miał zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd. Wpadł również pasażer, który był poszukiwany za przestępstwa przeciwko mieniu. O losie zatrzymanych zadecyduje wkrótce prokurator.

Do karkołomnego pościgu doszło wczoraj około 11.00. Policjanci ścigali volkswagena na zabrzańskich numerach rejestracyjnych. Kierowca tego pojazdu nie zareagował na polecenie zatrzymania się wydane przez policjanta. Oficer dyżurny zarządził blokadę i pościg za uciekającym autem.

Na widok blokującego drogę radiowozu uciekający passat gwałtownie zahamował i zatrzymał się na poboczu ul. Królewskiej Tamy. Z samochodu wybiegli i zaczęli uciekać dwaj mężczyźni. Policjanci, w tym dzielnicowy, który oddał strzał ostrzegawczy, zatrzymali 35-letniego kierowcę, mieszkańca Gliwic, po pieszym pościgu. Zatrzymanie drugiego uciekiniera, 33-letniego pasażera, zajęło kilka godzin, mężczyzna został "namierzony" w jednym z mieszkań w Sośnicy.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem wsiadł za kierownicę mimo ciążącego na nim sądowego zakazu kierowania pojazdami, wydanego przez sąd. Mężczyzna popełnił szereg wykroczeń, nie zatrzymując się do kontroli drogowej. Stworzył też bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia innych kierujących, między innymi przez wjeżdżanie na przeciwległe pasy ruchu oraz jazdę z prędkością ponad 120 km/h. Drugi z zatrzymanych jest osobą podejrzaną o udział w przestępstwach przeciwko mieniu. Mężczyzna był poszukiwany przez Wydział Kryminalny Komisariatu I Policji w Gliwicach.

Policyjni śledczy wyjaśniają teraz, czy jedynym powodem ucieczki było przestępstwo niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP III Gliwice. O losach zatrzymanych zadecyduje prokurator.

(źródło: KWP w Katowicach)
 

Film Wpadli po pościgu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadli po pościgu (format flv - rozmiar 1.92 MB)

Powrót na górę strony