Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu w rękach Policji

Data publikacji 04.03.2010

Kilku godzin potrzebowali policjanci z Jarosławia, aby ustalić i zatrzymać sprawców wczorajszego napadu na placówkę banku. Okazali się nimi trzej mieszkańcy powiatu jarosławskiego – dwaj bracia i 52-letni mężczyzna. Policjanci odzyskali niemal wszystkie zrabowane pieniądze.

Rano oficer dyżurny jarosławskiej komendy przyjął zgłoszenie o napadzie na bank. Chwilę po tym na miejscu przestępstwa byli już policjanci. Ustalili, że tuż po otwarciu banku, do wnętrza wbiegło dwóch zamaskowanych napastników. Jeden z nich miał przedmiot przypominający broń. Grożąc kasjerkom zażądali pieniędzy. Potem bandyci wsiedli do stojącego w pobliżu czarnego volvo i odjechali ze skradzioną gotówką.

Natychmiast zarządzono działania pościgowo-blokadowe na terenie miasta i jego okolic. Poszukiwano samochodu, którym mogli uciekać przestępcy. Po niespełna dwóch godzinach policjanci zatrzymali czarne volvo. Swoim wyglądem odpowiadał temu, którym odjechali napastnicy. Zatrzymano 52-letniego mężczyznę, który korzystał z tego pojazdu – usłyszał on już zarzut rozboju.

W tym samym czasie na miejscu trwały policyjne czynności. Funkcjonariusze zbierali ślady i zabezpieczali dowody. Sprawdzono każdy szczegół, który mógł dostarczyć informacji o sprawcach. Praca kilkudziesięciu policjantów przyniosła efekty. Około godz. 15, w jednej z podjarosławskich miejscowości odnaleziono część skradzionych pieniędzy. Były ukryte pod poduszką, w domu znajomego jednego ze sprawców.

Śledczy sprawdzali wszystkie kontakty zatrzymanego mężczyzny i już wieczorem ustalili, że związek z napadem może mieć dwóch braci. Idąc tym tropem policjanci pojechali do ich domu w jednej z miejscowości pod Przeworskiem. Tam, podczas przeszukania znaleźli pozostałą część zrabowanych pieniędzy. Obaj bracia, w wieku 23 i 25 lat, w chwili zatrzymania byli pijani. Jak wytrzeźwieją, zostaną przesłuchani. Jeszcze dziś usłyszą zarzuty rozboju z bronią w ręku. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Rzeszowie)
 

Powrót na górę strony