Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pieniędzy nie ma, jest zatrzymanie, będą zarzuty

Data publikacji 05.03.2010

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Pragi Południe zatrzymali mężczyznę, który usiłował wyłudzić z banku 40 tysięcy złotych. 46-letni Wojciech G. posłużył się fałszywymi dokumentami zaświadczającymi o jego zatrudnieniu i wysokości osiąganych dochodów. Zatrzymany miał także wspólnika, który dzięki skutecznej pracy policjantów już od trzech tygodni przebywa w areszcie tymczasowym. O losie 46-latka dziś zdecyduje prokurator.

W ostatnich dniach lutego policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą przeprowadzili działania w sprawie wyłudzenia kredytu bankowego.

Zatrzymali wówczas Wojciecha K., który decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Policjanci jednak nadal kontynuowali swoje czynności, podejrzewali bowiem , że zatrzymany nie działał sam.
 
Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Przeprowadzone sprawdzenia i ustalenia operacyjne oraz czynności procesowe doprowadziły do zatrzymania kolejnego mężczyzny. 46-letni Wojciech G. ubiegał się o 40 tysięcy złotych kredytu. W celu zyskania pieniędzy przedłożył w placówce fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach. Dzięki czujności policjantów nie doszło do wypłaty pieniędzy.
 
Zatrzymany usłyszał już zarzuty, został objęty policyjnym dozorem oraz poręczeniem majątkowym.
 
(źródło: KSP)

 

 

Powrót na górę strony