Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli fałszerze recept

Data publikacji 05.03.2010

Kryminalni z Inowrocławia rozbili grupę zajmującą się fałszowaniem recept. W okresie kilku miesięcy podejrzani zdołali wyprodukować i puścić w obieg kilkanaście podrobionych recept na leki psychotropowe, które następnie sprzedawane były poza granicami naszego kraju.. Dzisiaj prokurator zadecyduje o ich losie. Teraz może im grozić do 8 lat więzienia.

Przed kilkoma miesiącami policjanci z wydziału kryminalnego inowrocławskiej komendy uzyskali informację, że nieznana osoba na terenie miasta wprowadza do obiegu fałszywe recepty. Funkcjonariusze przystąpili do ustalania sprawcy. Gromadząc informacje w tej sprawie, policjanci wpadli na trop kilkuosobowej grupy zajmującej się tym nielegalnym procederem.

Jak ustalili kryminalni w okresie kilku miesięcy zdołali oni wyprodukować i puścić w obieg kilkanaście sfałszowanych recept, które realizowali w aptekach na terenie województwa. Jak wynika ze zgromadzonych w tej sprawie informacji, fałszywe recepty upoważniały do zakupu leków psychotropowych, które następnie sprawcy sprzedawali poza granicami kraju.

W związku z tą sprawą zatrzymano wczoraj czworo mieszkańców Inowrocławia w wieku od 28 do 49 lat. Trzech z nich, mężczyzna i dwie kobiety, usłyszało zarzuty. Odpowiedzą teraz za oszustwo i fałszowanie dokumentów. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj o ich losie zadecyduje prokurator. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)
 

Powrót na górę strony