Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ma 20 lat, a może posiedzieć nawet 25 za fałszowanie pieniędzy

Data publikacji 05.03.2010

Mieszkaniec Bytomia – Miechowic może trafić do więzienia nawet na 25 lat. Mężczyzna jest podejrzany o podrabianie pieniędzy. W jego mieszkaniu kryminalni odnaleźli fałszywe banknoty oraz sprzęt komputerowy służący do ich produkcji.

Do zatrzymania 20-letniego mężczyzny doszło po tym, jak policjanci z komisariatu w Bytomiu – Miechowicach ustalili, że ma on związek z kradzieżą telefonu komórkowego, do której doszło pod koniec lutego tego roku. Podczas przeszukania jego mieszkania, kryminalni ujawnili fałszywe banknoty o nominałach 50 złotych oraz sprzęt komputerowy służący mu do podrabiania pieniędzy. Banknoty wytwarzane były na zwykłym papierze biurowym.  Podejrzany 20-latek przyznał się do podrabiania pieniędzy i teraz grozi mu nawet 25 lat więzienia.

Policjanci ustalają, jaką ilość podrobionych banknotów w ten sposób wytworzył 25-latek oraz, ile trafiło do obiegu.

W ostatnim czasie to już druga sprawa prowadzona przez śledczych z Bytomia w związku z ujawnieniem fałszywych banknotów. Kilka dni temu dzielnicowi z komisariatu w Miechowicach zatrzymali 33-letniego mężczyznę poszukiwanego pięcioma listami gończymi. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości bezdomny posiadał przy sobie fałszywe pieniądze oraz dokumenty należące do innych osób.
 
(źródło: KWP Katowice)

 

 

 

Powrót na górę strony