Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje trakcji elektrycznych

Data publikacji 06.03.2010

Trzech mieszkańców woj. mazowieckiego zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego. Mężczyźni działali w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się kradzieżami linii trakcji elektrycznych w całym kraju. Swoją przestępczą działalnością zatrzymani powodowali zagrożenie katastrofami w ruchu lądowym.

W nocy funkcjonariusze CBŚ zatrzymali Jana S. (30 l.), Piotra S. (37 l.) i Romana J. (37 l.). Mężczyźni wpadli w ręce policjantów zaraz po kradzieży prawie 790 metrów linii miedzianej trakcji elektrycznej na trasie kolejowej Herby Nowe – Tczew. Sprawcy skradli linie miedziane w okolicach Siedlec i zapakowali do samochodu. Policjanci zatrzymali ich w Grębocinach (pow. bełchatowski). W aucie znaleziono 400 kg materiału wartego około 16 tys. zł i narzędzia, którymi posługiwali się mężczyźni.

Jest to kontynuacja sprawy rozpoczętej w sierpniu 2009. Wtedy to policjanci zatrzymali 6 osób podejrzanych o tego typu działalność przestępczą. Szacuje się, że na swoim koncie zatrzymani mają ponad 80 kradzieży trakcji elektrycznej.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

  • Zatrzymani złodzieje trakcji elektrycznych #1
  • Zatrzymani złodzieje trakcji elektrycznych #2
  • Zatrzymani złodzieje trakcji elektrycznych #3
Powrót na górę strony