Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w przemytników marihuany

Data publikacji 06.03.2010

2 osoby zaangażowane w przestępczość narkotykową zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego w Szczecinie. Handlarze narkotyków działali w zorganizowanej grupie przestępczej. Tymczasem policjanci CBŚ zabezpieczyli 11 kg marihuany, które były przechowywane w magazynie pod Szczecinem. Obie sprawy to kontynuacje rozpoczętych wcześniej działań, wymierzonych w narkobiznes.

Funkcjonariusze CBŚ wspólnie z kryminalnymi i celnikami ze Szczecina znaleźli w magazynie 11 kg marihuany, sprzęt do służący do wyciągania przemycanych narkotyków z kół samochodów. Sprawa ta to kontynuacja zdarzeń, które miały miejsce w połowie lutego. Wtedy funkcjonariusze zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków z Holandii do Szczecina. W kołach transportowego samochodu znaleźli 28 kg marihuany i wartości ponad miliona złotych. Zatrzymali też 3 osoby, które działały w zorganizowanej grupie przestępczej. Kilka dni później policjanci znaleźli ponad kilogram marihuany, który zakopany był pod Szczecinem. Nie poprzestali jednak na tym działaniu i w końcu trafili do magazynu. W sumie w tej sprawie zabezpieczono do tej pory ponad 40 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości 1,4 mln zł. Śledztwo jest nadzorowane przez Prokuraturę Apelacyjną w Szczecinie.


Tymczasem policjanci CBŚ w Poznaniu zatrzymali dwóch handlarzy narkotyków – Piotra B. (29 l.) i Stanisława G. (34 l.), którzy byli już notowani za przestępstwa kryminalne i narkotykowe. Obaj są powiązani z grupą handlarzy i przemytników narkotyków, która została rozbita w listopadzie 2009 r.

Jesienią ub.r. funkcjonariusze CBŚ wraz z kryminalnymi z Poznania i tamtejszymi celnikami zatrzymali na granicy w Świecku forda mondeo i land rovera. Podczas przeszukania aut, pies wyszkolony do wykrywania narkotyków znalazł środki odurzające w kole zapasowym jednego z aut. Były to paczki z zawartością 3 kg marihuany wartości ok. 60 tys. zł. Krzysztof B., Dariusz S. i Krzysztof M. zostali zatrzymani. Jeden z nich kilka lat temu spędził dłuższy czas w brytyjskim więzieniu za przemyt i handel narkotykami. W styczniu tego roku policjanci zatrzymali jednego z szefów tej zorganizowanej grupy. Dariusz K. (52 l.) wpadł w Warszawie. Był członkiem grupy przestępczej rozbitej przez austriackich policjantów. Skazany za przemyt i handel narkotykami spędził w więzieniu 10 lat.

Do tej pory w śledztwie prowadzonym wspólnie z Prokuraturą Rejonową Poznań – Stare Miasto policjanci zatrzymali 8 podejrzanych. Szacuje się, że przez ich ręce mogło przejść wiele kilogramów marihuany przemycanej z zachodniej Europy.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt i handel narkotykami grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Udaremniono przemyt 28 kg marihuany

Kanał przerzutowy narkotyków z Holandii zlikwidowany

W codziennej walce z narkobiznesem

Powrót na górę strony