Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana, w ciąży opiekowała się chorym dzieckiem

Data publikacji 07.03.2010

Zarzut narażenia życia i zdrowia swojego 6-miesięcznego dziecka na niebezpieczeństwo usłyszy 38-letnia kobieta, która opiekowała się nim mając około 1,7 promila alkoholu w organizmie. Dziecko trafiło pod opiekę lekarzy, a jego matka do policyjnego aresztu.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do mieszkania Doroty L. przez anonimową osobę wczoraj około godziny 19.00. Rzeczywiście, kobieta, która otworzyła drzwi funkcjonariuszom była pod wpływem alkoholu, jednak wszystkiemu zaprzeczała. Nie chciała także poddać się badaniu alkomatem. W mieszkaniu czuć było zapach alkoholu, papierosów i wilgoci. Panował tam nieporządek. Z racji tego, że 6-miesięczny maluch na co dzień stale potrzebuje opieki medycznej, policjanci wezwali karetkę pogotowia.

Dziecko, jak określili lekarze, było w dobrym stanie. Pozostało jednak w szpitalu na obserwacji.

38-latka, już w komendzie dmuchnęła w alkomat. Wynik to około 1,7 promila. Okazało się także, że Dorota L. jest w ciąży. Lekarz zdecydował, że kobieta może przebywać w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu matka usłyszy zarzut narażenia zdrowia i życia swojego dziecka na niebezpieczeństwo. Grozi jej za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O zaistniałej sytuacji zostanie także poinformowały sąd rodzinny i nieletnich.

Powrót na górę strony