Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

74-latek molestował seksualnie dziewczynki

Data publikacji 08.03.2010

Na ofiary czekał wczesnym rankiem w pobliżu jednego z parków w Pruszkowie. Pod pozorem skreślenia liczb w Lotto nawiązywał kontakt z dziewczynkami. Następnie je dotykał. Dzięki spostrzegawczości policjantów z dochodzeniówki w Pruszkowie został zatrzymany. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Była 7.00 rano, gdy do idącej do szkoły 17-latki podszedł nieznany jej mężczyzna. Powiedział, że jest "piękną polską dziewczyną". Nastolatka zlekceważyła jego słowa i odeszła. Zauważyła jednak, że zaczepił około dziewczynkę w wieku około 8 lat i zaczął ją poklepywać. Kiedy spostrzegł, że nastolatka patrzy w jego stronę, wsiadł na rower i odjechał.

Kilka dni później znów spotkała mężczyznę w pobliżu tego samego miejsca. Tym razem widząc jej ubiór stwierdził, że jest „gorącą dziewczyną”. Następnie zapytał, czy nie skreśliłaby mu sześciu liczb w Lotto. Nastolatka odmówiła i udała się do szkoły.
 
Następnego ranka czekał tuż przy szkole. Tym razem dziewczyna skreśliła mu liczby. Podziękował i pocałował w rękę, a następnie zaczął głaskać po szyi i klatce piersiowej. Nastolatka odeszła i wraz z przyjaciółmi udała się do szkoły. Opowiedziała o zdarzeniu pani dyrektor, która niezwłocznie powiadomiła Policję.
 
Funkcjonariusze sporządzili portret pamięciowy i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Trzy dni później, dwaj policjanci z dochodzeniówki zauważyli, w drodze do pracy, odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. Dzięki ich spostrzegawczości sprawca został zatrzymany. Trwają czynności mające na celu ustalenie drugiej dziewczynki.
 
74-letni Antoni W. przyznał się do zarzucanego czynu. Za doprowadzenie do poddania się innej czynności seksualnej grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja