Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na 29-letnią kobietę

Data publikacji 08.03.2010

Policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca gm. Bychawa, który odpowie za rozbój na 29-letniej kobiecie i doprowadzenie jej do innej czynności seksualnej. Decyzją sądu mężczyzna został wczoraj tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło 26 lutego 2010 roku. Było po godz. 23:00, gdy młoda  kobieta, mieszkanka gm. Bychawa, wracała z pracy do domu. Kiedy w jednej z miejscowości wysiadła z busa w ostatniej chwili przed zamknięciem drzwi wysiadł za nią jeden z pasażerów.  Nieznajomy szedł za kobietą i  kiedy ta skręciła w jedną z bocznych ulic, napastnik zaatakował. Miedzy 29-latką a sprawcą doszło do szarpaniny. Kobieta zdołała się wyrwać i zbiec w stronę pobliskich łąk. Tam sprawca zaatakował ją jeszcze raz, przewrócił na ziemię i obezwładnił. Później próbował rozpiąć jej kurtkę, doprowadzając ją do innej czynności seksualnej.  Napastnik w pewnym momencie podniósł się z ziemi, zabrał kobiecie torebkę i uciekł. 29-latka straciła dokumenty, dwa telefony komórkowe, pieniądze i osobiste rzeczy. Wartość strat kobieta oszacowała na 1400 zł.

Zaraz po otrzymanym sygnale policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Wykonano szereg czynności operacyjnych, przeszukano okolicę, typowano sprawców. Dotarto do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.  Z pomocą policjantom z Komisariatu Policji w Bychawie przyszli także funkcjonariusze z KWP w Lublinie. Zaangażowanie policjantów po kilku dniach operacyjnych ustaleń przyniosło efekty. W miniony piątek zatrzymany został 42-letni mieszkaniec gm. Bychawa.
 
Podejrzanemu zostały przedstawione dwa zarzuty: rozboju oraz doprowadzenia kobiety do poddania się innej czynności seksualnej.Decyzją sądu podejrzany został wczoraj tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Romanowi S. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
 
(źródło: KWP w Lublinie)
 

 

Powrót na górę strony