Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z czterema kilogramami narkotyków

Data publikacji 08.03.2010

Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę z holenderskim obywatelstwem – podczas przeszukania wynajętego przez niego mieszkania znaleziono 4 kg amfetaminy. Za posiadanie tak dużej ilości narkotyku grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu Poznań Grunwald zatrzymali kilka dni temu 24 letniego obywatela Holandii. Podczas przeszukania wynajętego przez niego mieszkania znaleźli aż 4 kg amfetaminy. Narkotyki były ukryte w lodówce. Z informacji zdobytych przez funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą wynika, że mężczyzna handlował narkotykami w różnych lokalach gastronomicznych na terenie poznańskiego Grunwaldu i na Starym Mieście.

Od kilku tygodni do grunwaldzkiego komisariatu napływały informacje, że ktoś handluje w różnych lokalach gastronomicznych wysokiej jakości amfetaminą. Kiedy policjanci zaczęli sprawdzać te informacje, okazało się, że ten sam mężczyzna pojawiał się w barach na terenie Starego Rynku i okolicznych ulic. Było kilka sygnałów, że jest to obcokrajowiec.

Policjanci z wydziału kryminalnego kilka dni temu wpadli na trop Holendra, który wynajął w Poznaniu mieszkanie. Jego zachowanie wskazywało na to, że jest poszukiwanym handlarzem. Wieczorem w miniony czwartek mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Poza amfetaminą ukrytą w lodówce policjanci znaleźli również elektroniczną wagę.

Materiały dowodowe i zebrane przez policjantów informacje były dla prokuratora z Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald podstawą do sformułowania zarzutów. Skierowano również wniosek do sądu i zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu. Za posiadanie narkotyków i wprowadzanie do obrotu ich znacznej ilości grozi kara do 10 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Powrót na górę strony