Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował rozjechać policjantów

Data publikacji 09.03.2010

22-letni kierowca dwukrotnie nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, w trakcie ucieczki staranował dwa radiowozy oraz zaparkowany na poboczu samochód. Został zatrzymany na policyjnej blokadzie. Adrian N. dziś zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy 6 zarzutów, m.in. narażenie zdrowia i życia policjantów.

Nocne działania „Nie daj szansy złodziejowi” prowadzone przez kryminalnych z Otwocka, doprowadziły do zatrzymania pirata drogowego. W nocy, 22-letni Adrian N. kierujący bmw nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci natychmiast podjęli pościg za bmw, którego kierowca w pewnym momencie wjechał w ”ślepą uliczkę”. 22-latek nie podporządkował się jednak wydawanym przez funkcjonariuszy poleceniom.

Zamiast tego, z impetem ruszył w kierunku jednego z mundurowych. Na szczęście funkcjonariusz zdołał w porę odskoczyć przed jadącym wprost na niego samochodem. By utorować sobie drogę, kierujący bmw uderzył w radiowóz, po czym dalej kontynuował swą ucieczkę, nie zwracając przy tym uwagi na przepisy ruchu drogowego. Inni funkcjonariusze poinformowani o „piracie drogowym” zagrodzili mu jeszcze drogę na nieodległej ulicy. Jednakże i tu Adrian N., torując sobie drogę ucieczki, wjechał wprost w blokujący drogę radiowóz, a następnie ruszył na podbiegających do bmw policjantów.

Na szczęście policjanci zdołali uniknąć potrącenia. Tym razem bmw nie odjechało jednak daleko, bo po chwili drogę zagrodziły mu dwa kolejne radiowozy. Adrian N. próbował jeszcze wymknąć się z blokady, jadąc chodnikiem, lecz nie odjechał daleko, ale zdołał jeszcze rozbić zaparkowany samochód.

Adrian N. został zatrzymany, był trzeźwy. Swoją szaleńczą jazdę chciał wytłumaczyć faktem, że przed rokiem odebrano mu prawo jazdy za jazdę po pijanemu. Dziś mężczyzna stanie przed prokuratorem. Usłyszy najprawdopodobniej aż 6 zarzutów, za jazdę pomimo zakazu prowadzenia pojazdów, uszkodzenie trzech samochodów, w tym dwóch radiowozów oraz narażenie zdrowia i życia funkcjonariuszy.

Policjanci wystąpią z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony