Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzał telefony komórkowe

Data publikacji 09.03.2010

Policjanci z Koszalina zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który wyłudził około 50 telefonów komórkowych. Łączna wartość sprzętu wyniosła ponad 50 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna pracował w firmie pośredniczącej w sprzedaży telefonów komórkowych. Miał również możliwość podpisywania umów na aktywację aparatów oraz dostarczanie usług internetowych. 37-latek wyszukiwał istniejące legalnie firmy w całej Polsce, a ich dane wpisywał w fikcyjne, stworzone przez siebie umowy, następnie „na papierze” sprzedawał im telefony komórkowe. W rzeczywistości wyłudzał aparaty, aktywował je i sprzedawał na własną rękę przypadkowym osobom. Fikcyjne umowy podpisywał również na sprzedaż sygnału internetowego, dzięki czemu wchodził w posiadanie przenośnego komputera czy modemu.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KMP Koszalin ustalili, że w ten sposób mężczyzna wyłudził prawie 50 telefonów komórkowych oraz kilka laptopów i modemów. Łączna wartość sprzętu wyniosła ponad 50 tysięcy złotych. Po zatrzymaniu 37-latek usłyszał zarzuty oszustwa, za które zgodnie z przepisami grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zadecydowała o objęciu go policyjnym dozorem oraz zastosowała wobec niego poręczenie majątkowe.

(źródło: KWP Szczecin) 

Powrót na górę strony