Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za napady na starsze osoby

Data publikacji 09.03.2010

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o pobicie 82-letniej kobiety. Zaatakowano ją, gdy wychodziła z klatki schodowej swojego mieszkania. Zatrzymano także dwóch mężczyzn podejrzewanych o pobicie 76-letniego mężczyzny. Obaj byli nietrzeźwi. Jeszcze dzisiaj zostaną przesłuchani. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godz. 7.30 przed jednym z bloków w Rzeszowie. Wychodząca z mieszkania kobieta zauważyła siedzących na schodach klatki schodowej dwóch młodych mężczyzn, którzy nie mieszkali w tym bloku. Gdy starsza kobieta zwróciła im uwagę i zapytała, kto ich wpuścił, jeden z mężczyzn wyszedł na zewnątrz, przewrócił ją na ziemię i kilka razy kopnął. Po tym zdarzeniu napastnik i jego kompan uciekli. Dwie sąsiadki pomogły kobiecie wejść do mieszkania, a następnie wezwano Policję. Kobieta z urazem ręki i miednicy została przewieziona do szpitala.

Na podstawie informacji przekazanych przez pokrzywdzoną, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy pobicia.

Wczoraj po południu policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Rzeszowa, który jest podejrzewany o pobicie starszej kobiety. Mężczyznę umieszczono w policyjnym areszcie.

***

Do kolejnego zdarzenia doszło w piwnicy bloku na jednym z rzeszowskich osiedli. Pobito tam starszego mężczyznę. Z jego relacji wynikało, że około godz. 17.30, gdy wychodził z piwnicy bloku, w którym mieszka, został zaatakowany przez dwóch napastników. Do napaści doszło zaraz po tym, jak mężczyzna zapytał o powód ich przebywania w piwnicy. Przewrócony na ziemię był bity i kopany po całym ciele. Po zdarzeniu napastnicy uciekli.

Wezwani na miejsce policjanci ustalili rysopisy sprawców. W niecałą godzinę od zdarzenia zatrzymali mężczyzn, odpowiadających rysopisom. Młodzi ludzie byli agresywni i nietrzeźwi. Jak wykazały badania 19-latekmiał 1.66, a jego o rok młodszy kompana 2.03 promila alkoholu w organizmie. Obaj zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj zostaną przesłuchani. Za czyn jakiego się dopuścili grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Poszkodowany mężczyzna został odwieziony przez policjantów na pogotowie. Lekarz stwierdził u niego stłuczenie nosa, klatki piersiowej i kręgosłupa.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

Powrót na górę strony