Odpowiedzą za nielegalne posiadanie broni
Wczoraj policjanci z Parczewa zatrzymali 26-letniego mężczyznę, w mieszkaniu którego zabezpieczyli granat F1, amunicję do broni długiej i karabin, pochodzące z okresu II wojny światowej. Za nielegalne posiadanie broni palnej odpowie także 33-letni mieszkaniec gm. Kraśniczyn. Blisko 100 sztuk amunicji wojskowej, proch strzelniczy ujawnili policjanci u dwóch nastolatków z Podkarpacia, którzy są podejrzewani o liczne włamania. Za nielegalne posiadanie broni grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj po południu parczewscy kryminalni udali się do miejsca zamieszkania 26-letniego mieszkańca gm. Sosnowica. Według ich ustaleń miał on posiadać nielegalną broń. Policjanci nie mylili się. W trakcie przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń gospodarczych znaleźli to, czego szukali. Funkcjonariusze zabezpieczyli 8 sztuk amunicji do broni długiej, karabin bez kolby, dwa zamki do dubeltówki oraz granat F1 bez zapalnika. Jak ustalono, odnalezione przedmioty pochodzą z okresu II wojny światowej.
Nielegalny arsenał został zabezpieczony i przewieziony do parczewskiej komendy. 26–letni Andrzej J. został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego we Włodawie. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.
Wspólne działania policjantów z Siennicy Różanej i krasnostawskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców gminy Kraśniczyn. W trakcie przeszukania posesji obu mężczyzn, w pomieszczeniu gospodarczym, pod składem drewna policjanci odnaleźli jednostkę broni palnej kal. 5mm. Żaden z zatrzymanych nie posiadał zezwolenia na posiadanie takiej broni. Policjanci sprawdzili także sąsiedni pustostan, w którym ujawnili części tusz sarnich pozyskanych prawdopodobnie nielegalnie.
Młodszy z zatrzymanych 33-latek tłumaczył policjantom, że broń znalazł porzuconą w lesie podczas sprawdzania swojej działki leśnej. W podobny sposób pozyskał też tuszę sarny.
Wkrótce mężczyzna odpowie za posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśnią też okoliczności nielegalnego pozyskania zwierzyny.
(źródło: KWP w Lublinie)
***
Od kilku dni policjanci pracowali nad sprawą włamań, do których przez ostatnie kilka miesięcy dochodziło na terenie gminy Nowa Dęba. Sprawcy wybierali niezamieszkane budynki, z których kradli elektronarzędzia oraz drobne przedmioty gospodarcze. Prowadzone czynności operacyjne pozwoliły na wytypowanie dwóch sprawców.
Policjanci z nakazem przeszukania pojawili się u mężczyzn. Przypuszczenia funkcjonariuszy bardzo szybko potwierdziły się. U 16- i 17-latka znaleziono nie tylko łupy pochodzące z włamań, ale również amunicję wojskową i ćwiczebną oraz proch strzelniczy, na których posiadanie nie mieli pozwolenia.
Starszemu z braci funkcjonariusze udowodnili 4 włamania do budynków na terenie działek budowlanych. W tej sprawie prokuratura zastosowała wobec niego środek w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. 16-latek za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym.
(źródło: KWP w Rzeszowie)