Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie jeden, a trzech poszukiwanych

Data publikacji 10.03.2010

Policjanci pojechali zatrzymać poszukiwanego mężczyznę. Nie wpuszczono ich do mieszkania, próbowano zabarykadować drzwi, a kiedy straż pożarna wywarzyła je, jeden z mężczyzn zaczął wymachiwać nożem w kierunku interweniujących policjantów. W sumie zatrzymano trzech poszukiwanych, którzy teraz odbędą kary za wcześniej popełnione przestępstwa. Czwartemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia, za czynną napaść na funkcjonariuszy.

Wczoraj około 18.30 kryminalni pojechali do jednego z mieszkań w Gdyni. Z uzyskanych informacji wynikało, że może tam przebywać osoba poszukiwana. nikt nie odpowiadał na pukanie do drzwi, pomimo, że ze środka dochodziła muzyka. Chwilę potem jedna z osób znajdujących się w mieszkaniu chciała wyskoczyć przez okno. Jednak na widok stojących na dole policjantów schowała się do środka.

Po chwili policjanci stojący przy drzwiach usłyszeli odgłosy przesuwania mebli i barykadowania drzwi. Wezwali posiłki oraz straż pożarną, która wyważyła drzwi.

Kiedy policjanci weszli do mieszkania, jeden z mężczyzn zaczął w ich kierunku wymachiwać nożem. Nie reagował na polecenia funkcjonariusza, nadal wymachiwał niebezpiecznym narzędziem. Mężczyznę błyskawicznie obezwładniono.

Wkrótce okazało się, że w mieszkaniu przebywają 3 osoby poszukiwane, a nie jedna, jak początkowo sądzili kryminalni. 47-latek schował się w kuchni pod szafką, 32-letni mężczyzna - pod łóżeczkiem dziecięcym, a 48-latek pod pościelą znajdującą się na łóżku.

Oprócz tego w mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli telefon komórkowy pochodzący z kradzieży w Redzie.

Wszyscy poszukiwani trafili do aresztu śledczego celem odbycia kary za kradzieże i kradzieże z włamaniami, które popełnili w przeszłości. Natomiast 41-letni mieszkaniec Bartoszyc, który wymachiwał nożem, odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza. To przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Gdańsku)

Powrót na górę strony