Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na bank w rękach Policji

Data publikacji 11.03.2010

Po napadzie na odział banku Komendant Miejski Policji w Grudziądzu powołał specjalną grupę. Wybrano najbardziej doświadczonych kryminalnych, którzy mieli zarówno wiedzę, jak i rozpoznanie środowiska przestępczego. Ich wielogodzinna praca zakończyła się zatrzymaniem podejrzanego o ten czyn mężczyzny, który dziś jeszcze trafi do prokuratury.

Do napadu doszło we wtorek (09.03) późnym popołudniem. Dyżurny grudziądzkiej Policji został powiadomiony przez jedną z firm ochroniarskich o tym przestępstwie. Natychmiast na miejsce wysłano grupę dochodzeniowo-śledczą. Wówczas kryminalni ustalili, że późnym popołudniem, do jednego z oddziałów banku na osiedlu Kopernika, wszedł zamaskowany mężczyzna i przedmiotem przypominającym broń sterroryzował pracownice żądając pieniędzy. Po zabraniu gotówki wybiegł. W czasie napadu w placówce nie było klientów i nikt nie doznał obrażeń.


Kiedy tylko otrzymano zgłoszenie o napadzie na oddział banku w Grudziądzu, szybko powołano specjalną grupę. Do jej zadań, należała właśnie ta sprawa. Wybrano najbardziej doświadczonych kryminalnych, którzy mieli zarówno wiedzę, jak i rozpoznanie środowiska przestępczego. Ich wielogodzinna praca przyniosła efekt.

Wczoraj wieczorem zatrzymano mieszkańca miasta. Przeszukano pomieszczenia, w których przebywał. Policjanci znaleźli plastikowy pistolet-zabawkę, który najprawdopodobniej posłużył sprawcy do zastraszenia pracownic oddziału banku. Zabezpieczono także pieniądze, których nie zdążył wydać.

Dziś jeszcze mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Tam zapadnie decyzja o jego dalszym losie. Zatrzymany to 50-letni mieszkaniec Grudziądza, w przeszłości notowany w policyjnych kartotekach za przestępstwa przeciwko mieniu.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony