Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Co nowego na policja.pl

Data publikacji 12.03.2010

Czy wiesz, że złodzieje samochodów to prawie wyłącznie mężczyźni - w 2009 r. wśród 2013 podejrzanych było tylko 40 kobiet, albo że 7 dziewczyn podejrzanych w ubiegłym roku o zabójstwo miało mniej niż 17 lat. Te i wiele innych interesujących informacji można znaleźć w nowych podserwisach portalu policja.pl.

Najpierw zmieniliśmy wygląd i strukturę strony policja.pl. Mamy nadzieję, że stała się ona bardziej czytelna i przejrzysta. Później upubliczniliśmy pięć kolejnych podserwisów: Żyj bezpiecznie, Statystyka, CBŚ, Dla kierowców i O Policji. Wczoraj ruszył kolejny – Praca w Policji. Mają one ułatwić dostęp do poszukiwanych w naszym serwisie informacji. Co nowego pojawiło się więc na stronie?

We wszystkich podserwisach umieściliśmy zakładkę: „Czy wiesz, że…”, w której znajdują się ciekawostki dotyczące pracy Policji, jak np. to, że wartość wszystkich skradzionych samochodów wyniosła w ubiegłym roku ponad 530 mln. zł. albo że średnio, podczas jednej (przestępczej) kradzieży kieszonkowej w 2009 r. właściciele tracili 850 zł. Wszystkie podserwisy mają także swoje aktualności, w których można przeczytać o bieżących wydarzeniach prewencyjnych, drogowych i kryminalnych.

Praca w Policji to serwis adresowany do wszystkich zainteresowanych wstąpieniem do służby, ale również tych, którzy chcieliby pracować w Policji jako pracownicy cywilni. Znajdują się tu informacje o procedurze i kryteriach przyjęcia do służby. Ze strony można pobrać niezbędne dokumenty – kwestionariusze, ankiety, aktualną bazę zadań testowych. Można także obejrzeć film jak wygląda test sprawności fizycznej. Odpowiadamy także na najczęściej zadawane pytania.

Żyj bezpiecznie to serwis poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce i prewencji. Dowiemy się tu, co zrobić, gdy dziecko ucieknie z domu, jak je chronić w sieci, jak uniknąć ulicznego napadu, czym jest skimming i phishing, jak chronić komputer przed spamem. W zakładce „Programy prewencyjne” zgromadzono informacje o wszystkich kampaniach, których Policja organizowała lub współorganizowała.

Dla kierowców to serwis zawierający informacje, które mają związek z ruchem drogowym, m.in. o bieżących o zdarzeniach na drogach w kraju. Publikujemy tu także odpowiedzi na często stawiane pytania. Można się więc dowiedzieć, czy możesz okleić szyby w pojeździe folią przyciemnianą, czy słuchając głośnej muzyki w samochodzie popełniasz wykroczenie, albo czy policjant ma obowiązek badania stanu trzeźwości uczestników kolizji drogowej. Ponadto są działy „Profilaktyka” i „Statystyki”.

W kolejnym podserwisie prezentujemy statystyki dotyczące pracy Policji. Zebrano je w kilka działów, dzięki czemu o wiele łatwiej można teraz znaleźć dane, które są interesujące. Oprócz ciekawostek, są tu także statystyki historyczne, nawet z lat dwudziestych ubiegłego stulecia. W tym miejscu zamieściliśmy także wszelkie analizy opinii publicznej dotyczące pracy Policji.

W podserwisie O Policji zebrano wszystkie ważne dane dotyczące naszej formacji. Są tu informacje o kierownictwie instytucji, jej strukturze, poszczególnych jednostkach. A także o historii formacji, jej organizacji, sprzęcie, jakim dysponuje, i współpracy, którą prowadzi z instytucjami międzynarodowymi i policjami innych krajów.

Kolejny serwis poświęcony jest w całości pracy policjantów Centralnego Biura Śledczego. Są tu informacje o strukturze biura, jego kierownictwie i warunkach, które należy spełniać, aby móc pracować w tej jednostce policyjnej. Publikowane są także informacje o najnowszych i największych akcjach CBŚ, a także raporty roczne z pracy jednostki.

Przypominamy również o serwisach: Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Imprez Masowych (kpk.policja.gov.pl), gdzie zamieszczono informacje, dokumenty, statystyki na temat bezpieczeństwa imprez masowych; Internetowy Serwis Policyjny, gdzie zamieszczane są informacje skierowane do policjantów i pracowników Policji oraz Na Posterunku, gdzie publikujemy oryginalne historyczne teksty zamieszczane w policyjnym czasopiśmie „Na Posterunku” wydawanym w latach dwudziestych ubiegłego wieku.

Powrót na górę strony