Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Liczył na łatwy zysk

Data publikacji 12.03.2010

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali mężczyznę, próbującego na podstawie sfałszowanych dokumentów zlikwidować lokaty, które do niego nie należały. Dzięki śledczym jego przestępcze zamiary nie zostały zrealizowane.

Wczoraj policjanci z KWP w Bydgoszczy, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości bankowej, otrzymali informację, że w jednym z oddziałów banku może dojść do przestępstwa. Jak ustalili śledczy, rano do placówki zadzwonił mężczyzna i – podając się za klienta – oświadczył, że zamierza zlikwidować lokaty opiewające na blisko 900 tys. zł. Transakcja ta wymagała szeregu sprawdzeń, które potwierdziły podejrzenia. Okazało się, że właściciel lokat, który rzekomo zamierzał zabrać swoje oszczędności, przebywa właśnie poza granicami kraju i z całą pewnością nie chciał ich likwidować.

Nie podejrzewający niczego oszust, przyszedł po południu do banku, by zrealizować transakcję. Tam oprócz pracowników oddziału czekali już na niego policjanci. Podczas przeszukania 29-latka śledczy znaleźli przy nim najprawdopodobniej skradzione dokumenty i „nowo wydany”, sfałszowany dowód osobisty na nazwisko klienta, pod którego się podszył.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj prokurator przedstawi mu zarzut oszustwa i fałszowania dokumentów, za co może trafić do więzienia nawet na 8 lat. Natomiast do sądu złożony zostanie wniosek o tymczasowe aresztowanie oszusta.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony