Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gwałciciel w policyjnym areszcie

Data publikacji 13.03.2010

Do policyjnego aresztu w Chełmie trafił 39-letni Piotr S., który dzisiejszej nocy dokonał zgwałcenia 51-letniej pracownicy hotelu. Sprawca w jednym z chełmskich hoteli siłą zaciągnął kobietę do pomieszczenia socjalnego, gdzie wielokrotnie bił po całym ciele, a następnie doprowadził do obcowania płciowego. 39-latek za ten czyn odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy w jednym z chełmskich hoteli, gdzie 39-latek wynajął pokój. Około godz. 2.00 w nocy mężczyzna podszedł do siedzącej w jednym z pomieszczeń 51-letniej pracownicy hotelu. Tam siłą zaciągnął kobietę do pomieszczenia socjalnego. Bijąc ją po całym ciele kazał jej się rozbierać. Zaatakowana zaczęła wołać o pomoc. Wykorzystując chwilę nieuwagi napastnika uruchomiła alarm. Mężczyzna mimo zdecydowanego sprzeciwu kobiety nie przestawał jej bić i szarpać za ubranie. Kiedy została naga, przestępca dokonał zgwałcenia.

Jak ustalili policjanci, wołanie o pomoc usłyszał jeden z mieszkańców hotelu. Mężczyzna przybiegł do pomieszczenia i tam odciągnął napastnika od kobiety. Ta otworzyła wtedy drzwi wejściowe do hotelu, gdzie przybyli pracownicy ochrony. Sprawca został przez nich ujęty a następnie przekazany policjantom.

39-letni Piotr S. trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Sprawca za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli okaże się, że sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem, grozi mu kara do 12 lat więzienia.

(Źródło: KWP w Lublinie)
Powrót na górę strony