Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za napad i kradzież auta

Policjanci zatrzymali mężczyznę oskarżonego o napad z bronią gazową i kradzież samochodu. Sprawca okazał się być również poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pola zostali poinformowani, że na jednej z ulic miasta doszło do napadu z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zgłaszający, 27-letni mężczyzna, poinformował, że wystawił do sprzedaży na jednej ze stron internetowych samochód osobowy marki VW Passat o wartości 60 tys. złotych. Zainteresowany kupnem mężczyzna postanowił obejrzeć auto i wypróbować go. Wsiadając do samochodu, wyciągnął przedmiot przypominający broń i wypchnął z pojazdu jego właściciela. Napastnik ostro ruszył do przodu i ciągnął poszkodowanego około 50 metrów, gdy ten złapał się za drzwi pojazdu. Pokrzywdzony doznał otarć naskórka i miał zniszczone ubranie. Sprawca odjeżdżając uszkodził po drodze inny pojazd marki Nissan.

Natychmiast po otrzymaniu tej informacji policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawcy tego czynu. Informacja natychmiast została przekazana do jednostek sąsiadujących z Wrocławiem. Policjanci z Wołowa na jednej z ulic miasta niedaleko stacji CPN zauważyli poszukiwany samochód VW Passat. W pojeździe nie było kierowcy. Gdy policjanci sprawdzali auto, zauważyli mężczyznę zmierzającego w kierunku stojącego pojazdu. Na widok funkcjonariuszy podejrzewany o rozboju szybko zmienił kierunek, próbując się oddalić . Natychmiast został zatrzymany. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Wrocławia. Podczas zatrzymania policjanci odebrali mężczyźnie broń gazową, którą posłużył się podczas rozboju.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie komputerowym okazało się, iż sprawca jest poszukiwany  Europejskim Nakazem Aresztowania oraz do odbycia kary pozbawienia wolności na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez sąd.

Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu, gdzie prokuratura przedstawi wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP Wrocław)
 

Powrót na górę strony