Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano nielegalną wytwórnię tytoniu

Data publikacji 15.03.2010

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Poznaniu, zlikwidowali nielegalną wytwórnię tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT szacowane są na około 300 tys. złotych.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego od pół roku pracowali nad grupą, która wprowadzała na rynek w całym kraju nielegalny tytoń. W nocy z piątku na sobotę policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Poznaniu, zatrzymali pod Koninem dwóch odbiorców z Trójmiasta. Mężczyźni przewozili 90 kg gotowego tytoniu.

Policjanci postanowili sprawdzić także posesję głównego organizatora przestępczego procederu. Tam funkcjonariusze wspólnie z celnikami w jednym z budynków gospodarczych zabezpieczyli 480 kg pokrojonego tytoniu przygotowanego do wprowadzenia na rynek, 615 kg liści oraz profesjonalną maszynę służącą do cięcia tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT szacowane są na około 300 tys. złotych.

35-letni Artur S. oraz o rok starszy Grzegorz P. już usłyszeli zarzuty. Kodeks karno-skarbowy za nielegalne przewożenie tytoniu przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci planują kolejne zatrzymania.

(źródło: KWP w Olsztynie)
 

Powrót na górę strony