Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownik banku przywłaszczył sobie 216 tys. zł

Data publikacji 15.03.2010

Policjanci z Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali 27-letniego pracownika banku, który przywłaszczył sobie prawie 216 tysięcy złotych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Mężczyzna był pracownikiem banku odpowiedzialnym za sejf, w którym znajdowały się pieniądze na zasilenie kasjerów. Banknoty zapakowane były w tzw. bezpieczne koperty. Gdy klient banku potrzebował wypłacić gotówkę, 27-latek przekazywał kasjerowi pieniądze pobrane z sejfu. W tym momencie miał możliwość wyciągnięcia pieniędzy z bezpiecznej koperty. Część z nich nie trafiała jednak do kasjera, tylko do kieszeni mężczyzny. 27-latek co kilka dni wyciągał z kopert po kilka tysięcy złotych. Żeby koperta wyglądała na pełną, wkładał do niej pocięte gazety. Mężczyzna oprócz polskich złotówek kradł także waluty euro oraz dolary. W ten sposób przez ponad pół roku 27-latek przywłaszczył sobie prawie 216 tysięcy złotych. Pieniądze wydawał na swoje zachcianki i hazard.

Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KMP W Koszalinie zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli dokumentację. 27-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia znacznej wartości. Kodeks karny przewiduje za to karę do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policji i prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres
trzech miesięcy.

(źródło: KWP w Szczecinie)

 

Powrót na górę strony