Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawców "uprowadzenia"

Data publikacji 15.03.2010

Policjanci ze Swarzędza i Kostrzyna Wlkp. zatrzymali pięć osób podejrzanych o "uprowadzenie" 32 – latka mieszkającego w okolicach Poznania. Powodem zachowania zatrzymanych były prawdopodobnie wcześniejsze nieuregulowane przez ofiarę kwestie finansowe. Zatrzymani odpowiedzą teraz za zmuszanie do zwrotu wierzytelności. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Informacja o niecodziennej sytuacji nadeszła w sobotę około południa. Policjanci ze Swarzędza poinformowani zostali o tym, że pięć osób wciągnęło 32 – letniego mężczyznę do samochodu i odjechało w kierunku Warszawy. W ciągu kilkunastu minut policyjne patrole dysponowały opisem poszukiwanych osób. Utworzone zostały również punkty blokadowe.

Do zatrzymania pięciu osób, w tym jednej kobiety, doszło przed godziną 14.00. Sprawcy, wraz ze swoją ofiarą, znajdowali się na terenie jednej z posesji w podpoznańskim Kostrzynie Wlkp. Okazali się nimi ludzie w wieku od 18 do 45 lat. Powodem ich zachowania były prawdopodobnie nieuregulowane kwestie finansowe uprowadzonego 32-latka, wobec jednego z podejrzanych.

Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty. Odpowiadać będą za zmuszanie innej osoby do określonego zachowania i wymuszenie zwrotu wierzytelności. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony