Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Małpek” i jego kompan trafili za kratki

Data publikacji 16.03.2010

28-letni Tomasz K. ps. Małpek i 29-letni Konrad C. to kolejni zatrzymani przez funkcjonariuszy wołomińskiej komendy. Według ustaleń kryminalnych mężczyźni rozprowadzili blisko 8,4 kg heroiny. Sami też byli jednymi z najważniejszych członków rozbitej ponad tydzień temu na terenie Wołomina i Łodzi grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających. Obaj zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy. Ponad tydzień temu policjanci z wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy wspierani przez funkcjonariuszy stołecznej i łódzkiej komendy zatrzymali 16 osób w wieku od 20 do 40 lat związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą, zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Grupa miała na swoim koncie obrót narkotykami na dużą skalę. W ręce funkcjonariuszy wpadło 13 osób z terenu Wołomina i 3 osoby z terenu Łodzi. Jak ustalili policjanci członkowie grupy wprowadzali do obrotu marihuanę, heroinę i amfetaminę. Grupa działała od grudnia 2008 roku. Z zebranych materiałów wynika, że zatrzymani wprowadzili na rynek ponad 15 kilogramów środków odurzających, w tym nie mniej niż 14 kilogramów heroiny. Funkcjonariusze szacują, że korzyści, jakie mogli osiągnąć zatrzymani wprowadzając do obrotu narkotyki, mogły wynieść ponad dwa miliony złotych.

Wobec 6 wówczas zatrzymanych, w tym „Kaczora”, „Banana”,„ Łodziaka” i „Cezara”, sąd zastosował najsurowsze środki w postaci tymczasowego aresztowania. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że „Łodziak” był osobą poszukiwaną. Policjanci w trakcie realizacji zabezpieczyli również telefony komórkowe należące do tzw. figurantów, pistolet pneumatyczny oraz znaczną ilość gotówki.

Zaledwie kilka dni później kryminalni wołomińskiej komendy zatrzymali kolejnych dwóch członków grupy. Tym razem wpadli 28-letni Tomasz K. ps. Małpek oraz 29-letni Konrad C. Jak ustalili policjanci, mężczyźni już wcześniej byli notowani i zatrzymywani w związku z handlem środkami odurzającymi. Obaj odsiadywali również wyroki za przestępstwa m.in. narkotykowe. W rozbitej na terenie Wołomina i Łodzi grupie pełnili funkcje kierownicze. Sami też uczestniczyli w procesie rozprowadzania głównie heroiny. Kryminalni ustalili, że obaj rozprowadzili 8,4 kg heroiny. Sąd rejonowy dla Warszawy Pragi również wobec zatrzymanego Tomasza K. i Konrada C. zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony