Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci zabezpieczyli 950 porcji marihuany

Data publikacji 16.03.2010

Policjanci z Wrocławia zatrzymali mężczyznę, zabezpieczyli ponad 650 porcji marihuany. Kilka dni wcześniej policjanci z Jawora w jednym z lokali na terenie miasta zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe, tym razem zabezpieczyli ponad 300 porcji marihuany. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Za przestępstwa, które popełnili odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na jednej z ulic na terenie Śródmieścia 24-latka, przy którym ujawnili marihuanę. Mężczyzna posiadał przy sobie foliowy worek, w którym znajdowało się blisko 350 porcji tego narkotyku. Podczas przeszukania mieszkania podejrzanego policjanci znaleźli kolejne środki odurzające. W pokoju na regale znajdowało się kolejnych 10 worków foliowych, w których było ponad 300 porcji marihuany oraz elektroniczna waga służąca do porcjowania narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie środki odurzające.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W chwili obecnej policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają skąd mężczyzna posiadał takie ilości narkotyków.

Kilka dni wcześniej Policjanci z Jawora zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzewanych o handel narkotykami. Zatrzymani to mieszkańcy Jawora, w wieku 25 i 41 lat. Policjanci pojawili się w jednym z lokali w Jaworze. Tam znaleźli duże ilości marihuany, która ukryta była w reklamówce schowanej w taborecie kuchennym. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 300 porcji środków odurzających. Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd zatrzymani mieli narkotyki i gdzie one trafiały. Mężczyzna i kobieta trafili do policyjnego aresztu.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia, a w przypadku, gdy przedmiotem czynu jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast za handel środkami odurzającymi grozi do 8 lat, a w przypadku znacznej ilości narkotyków nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony