Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita zorganizowana grupa włamywaczy

Data publikacji 16.03.2010

Policjanci z wydziału kryminalnego mazowieckiej komendy, przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej w Ostrołęce, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Grupa ta zajmowała się kradzieżami z włamaniem do mieszkań, głównie na terenie województwa mazowieckiego, ale również całego kraju. Zatrzymani to czterej mieszkańcy Warszawy w wieku od 25 do 34 lat. Decyzją Sądu Rejonowego w Radomiu wszyscy czterej zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Mazowieccy funkcjonariusze od dłuższego już czasu rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami z włamaniem do mieszkań. Zebrane przez kryminalnych materiały wskazują, że grupa ta działała głównie na terenie centralnej Polski: w województwie mazowieckim, podlaskim, lubelskim i łódzkim. Mężczyźni mogli dopuścić się ponad 30 włamań. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, sprawcy dostawali się do środka uszkadzając wkładkę lub ukręcając ją. Po wejściu do mieszkania przeszukiwali je i kradli pieniądze, biżuterię, sprzęt elektroniczny i inne przedmioty posiadające większą wartość. Jeżeli w mieszkaniu znajdowały się klucze do samochodu a pojazd był zaparkowany przed blokiem, on również padał ich łupem.

Dwa z ostatnich włamań miały miejsce w Ostrołęce. Z jednego z mieszkań bloku znajdującego się na ul. Gorbatowa sprawcy wynieśli sprzęt o wartości blisko 10 000 zł. Sprawcy dostali się do wnętrza po uprzednim przełamaniu dwóch wkładek zamków w drzwiach. Kolejne zgłoszenie odnotowano kilka godzin później. Tym razem sprawcy włamali się do jednego z mieszkań na ul. Sienkiewicza. Do pomieszczeń dostali się w ten sam sposób. Ich łupem padł sprzęt o wartości ponad 8 000 zł. Po raz kolejny skradziono komputer przenośny a także aparat cyfrowy.

Jak wynika z ustaleń policjantów, członkowie grupy poruszali się dwoma samochodami. Patrolując trasę Wyszków – Ostrołęka w miejscowości Przyjmy, w powiecie ostrowskim, pod jednym z tamtejszych zajazdów, funkcjonariusze zauważyli dwa poszukiwane pojazdy. Do zatrzymania z udziałem policyjnych antyterrorystów doszło w momencie, gdy czterej mężczyźni wychodzili z zajazdu i podchodzili do zaparkowanych aut. W trakcie przeszukania samochodów funkcjonariusze znaleźli dwa laptopy, aparat cyfrowy i inne przedmioty pochodzące z dwóch włamań do mieszkań w Ostrołęce. Z kolei w mieszkaniach zatrzymanych, zabezpieczono m.in. broń palną oraz policyjny mundur.

Decyzją Sądu Rejonowego w Radomiu wszyscy czterej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KWP z/s w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

(źródło: KWP w Radomiu)

Film Rozbita zorganizowana grupa włamywaczy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbita zorganizowana grupa włamywaczy (format flv - rozmiar 4.61 MB)

Powrót na górę strony