Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabrali samochód pod zastaw rzekomego długu

Data publikacji 16.03.2010

Chełmscy policjanci już po dwóch godzinach od popełnienia przestępstwa zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 28 do 46 lat. Sprawcy grożąc pobiciem najbliższej rodziny wyłudzili od 20-letniego mieszkańca powiatu chełmskiego samochód oraz podpisanie oświadczenia. Sprawcy zostali zatrzymani. Jutro wszyscy trafią przed oblicze prokuratora. Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara do 10 lat więzienia.

Wczoraj w nocy do radiowozu patrolującego ulice miasta podbiegł młody mężczyzna, który poinformował, że trzej mężczyźni zmusili go do podpisania zobowiązania zwrotu 12 tys. zł a następnie zabrali mu samochód. Z jego relacji wynikało również, że na początku marca skontaktował się z nim nieznany mężczyzna i poprosił o spotkanie. 20-latek zgodził się i przyjechał na wskazane miejsce. Tam podeszło do niego dwóch mężczyzn. Powiedzieli mu, że ma im oddać 10 tys. zł i zagrozili, że jeżeli tego nie zrobi to pobiją jego rodzinę. Kilka dni po spotkaniu „wierzyciele” przypomnieli o sobie sms-ami.

Wczoraj wieczorem, kiedy 20-latek zatrzymał się na parkingu zauważył, że za jego autem zatrzymuje się audi. Dwóch mężczyzn, którzy wysiedli z auta, podeszło do niego i zagroziło pobiciem jeżeli nie pojedzie za nimi. Następnie napastnicy zabrali pokrzywdzonemu kluczyki oraz dokumenty samochodu. Ponadto po zaparkowaniu samochodu polecili mu napisać oświadczenie, w którym mężczyzna zobowiązał się do zwrotu 12 tys. zł. Pod zastaw „wierzytelności” zabrali także jego samochód. Następnie na jednym z parkingów pozostawili mężczyznę, który o zdarzeniu poinformował Policję.

Chełmscy policjanci już po dwóch godzinach ustalili i zatrzymali sprawców. Trzej mężczyźni w wieku od 28 do 46 lat trafili do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze ustalają role poszczególnych mężczyzn w przestępstwie, a także ich odpowiedzialność. Zatrzymani byli już wcześniej notowani i są dobrze znani policjantom. Jutro zostaną doprowadzeni przed oblicze prokuratora. Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony