Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie nowej Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie

Data publikacji 17.03.2010

W Sulęcinie uroczyście oddano do użytku nowy budynek Komendy Powiatowej Policji. Wartość inwestycji to niemal 10 mln złotych, zrealizowano ją dzięki Programowi Modernizacji Policji. W nowej komendzie są specjalne pokoje przesłuchań z lustrami fenickimi, „Niebieski pokój” przeznaczony do rozmów z dziećmi, profesjonalna strzelnica i nowoczesna siłownia dla policjantów.

Koszt budowy KPP w Sulęcinie to  niemal 10 mln złotych. Burmistrz Sulęcina za pośrednictwem Starosty powiatowego pod budowę komendy przekazał działkę o łącznej wielkości 5,5 tys. m2. Poza tym Starosta i Burmistrz Sulęcina przekazali po 40 tys. zł. na przygotowanie dokumentacji budowlanej. Koszty budowy i wyposażenia zostały pokryte ze środków Programu Modernizacji Policji.

W nowym budynku Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie przesłuchania będą się odbywały w specjalnie do tego celu przygotowanych pokojach wyposażonych w lustra fenickie oraz kamery. Do rozmów z dziećmi przygotowany jest tzw. „Niebieski pokój”, również wyposażony w kamerę na bieżąco rejestrującą przebieg rozmowy policjantów z wezwanymi osobami. Zastosowane nowoczesne rozwiązania pozwolą w pełni komfortowo obsługiwać również osoby niepełnosprawne ruchowo.

W utrzymaniu ciągłej sprawności fizycznej policjantów pomagać będzie nowoczesna siłownia z kilkunastoma stanowiskami do ćwiczeń. Skomputeryzowana, automatyczna strzelnica w profesjonalny sposób będzie pomagała policjantom podnosić umiejętności strzeleckie. Wszystkie te pomieszczenia wyposażone zostały w pełne zaplecza sanitarne i socjalne.

Lubuska Policja systematycznie realizuje Program Modernizacji Policji. Dzięki niemu, jak również dzięki wsparciu ze strony samorządów lokalnych, w ciągu trzech lat zrealizowano budowę czterech nowych Komend Powiatowych Policji: w Świebodzinie, Słubicach, Żaganiu i właśnie w Sulęcinie. Zmodernizowano również siedzibę Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Ponadto kompleksowo wyremontowano Komendę Powiatową Policji w Żarach, Komisariaty Policji w Sulechowie, Gubinie, Drezdenku, Rzepinie oraz II Komisariat Policji w Gorzowie Wlkp. W trakcie realizacji prac remontowych są obecnie jednostki w Zielonej Górze, Strzelcach Kraj., Krośnie Odrz. i w Szprotawie.

Lubuska policja pozyskuje również środki unijne i samorządowe. W ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007 – 2013 zrealizowano termomodernizację Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Trwa też rewitalizacja byłego wojskowego obiektu w Gorzowie Wlkp., służąca przygotowaniu go m.in. na potrzeby I Komisariatu Policji.

W przygotowaniu są następne projekty. Efektem współpracy z lokalnymi samorządami będą budowy kolejnych jednostek: Regionalnego Centrum Ratownictwa w Witnicy wraz z Komisariatem Policji, Centrum Bezpieczeństwa w Dobiegniewie z siedzibą Posterunku Policji i Posterunku Policji w Cybince.

(źródło: KWP w Gorzowie Wielkopolskim)

Powrót na górę strony